Италия победи Армения в Ереван с 3:1 при подновяването на квалификациите за Евро 2020.

Успехът на отбора на Роберто Манчини изобщо не дойде лесно, но е пети пореден в груповата фаза и носи аванс от 6 точки пред втория Финландия, който тази вечер приема Гърция.

Италианците се оказаха изоставащи в резултата и изравниха до полувремето, като пресилен червен картон им отреди да играят с човек повече второ цяло полувреме, в което късно стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит от Александър Карапетян в 11-та минута, а в 28-та Андреа Белоти изравни.

В продължението на първата част голмайсторът Карапетян бе изгонен със спорен втори жълт картон за предполагаем удар с лакът срещу Леонардо Бонучи. Повторенията показаха, че по-скоро няма основания за такова решение.

Въпреки че бяха с човек по-малко, арменците играха много добре и през втората част, когато изпуснаха няколко добри ситуации.

Все пак Италия стигна до своите победни голове в 77-та минута, когато Лоренцо Пелегрини се разписа. Само три минути по-късно Белоти вкара втория си гол за крайното 3:1.

Армения остава на третата позиция в групата с актив от 6 точки. След три дни Италия е гост на Финландия, а арменците приемат Босна и Херцеговина.