Ивелин Попов се разписа при драматичната победа на неговия Ростов с 3:2 над гостуващия ЦСКА Москва в мач от 21-ия кръг на руското футболно първенство.

С успеха домакините се изкачиха на второто място с 38 точки, на 8 точки за лидера Зенит Санкт Петербург, който е и с мач по-малко. Столичните армейци пък останаха с 35 точки на петата позиция.

Ростов получи шанс да открие малко преди средата на първото полувреме. Илзат Ахмедов от гостите получи директен червен картон за нарушение срещу Елдор Шомуродов в наказателното поле, но Роман Еременко не успя да преодолее Игор Акинфеев от отсъдената дузпа.

Така Акинфеев изравни рекорда на Роман Березвский с 14-а отразена дузпа в руския елит.

В 25-ата минута Арнор Сигурдсон изведе ЦСКА напред, но шест минути след това Еременко се реабилитира за пропуска от бялата точка и изравни.

Попов даде аванс на ФК Ростов в 53-ата минута. Българинът беше повален в наказателното поле от Вадим Карпов, като защитникът на гостите получи червен картон и ЦСКА доигра мача с 9 души, а Попов вкара третия си гол за сезона в шампионата от отсъдената дузпа.

Десет минути по-късно Павел Мамаев направи 3:1 и всичко изглеждаше решено.

ЦСКА, обаче, се върна в мача след автогол на Максим Осипенко, а в 83-ата минута получи и дузпа. Резервата Фьодор Чалов пропусна да изравни, след като Сергей Песяков отрази удара му от бялата точка.