Стивън Джерард бе изгонен на трибуните за първи път в кариерата си на мениджър, но видя оттам кам неговият Рейнджърс докосва не с една ръка, а с девет пръста на двете титлата в Шотландия.

Тимът победи с 1:0 като гост Ливингстън на един от най-трудните терени в страната - с изкуствено покритие, за да събере вече 85 точки от 31 изигран имача. Рейнджърс е загубил само 7 т. през сезона и още е непобеден. Преднината му пред Селтик вече е 18 пункта и му трябват само 4 от оставащите 7 двубоя, за да е сигурен за титлата. При това, ако "детелините" спечелят всичките си мачове.

"Сините" нямат шампионско злато от 10 години, като с девет поредни титли е именно вечният съперник. Рейнджърс бе изхвърлен в четвърта дивизия, върна се през всички нива на футбола в елита, а сега е близо до върха.

Победата дойде в 87-ата минута, когато колумбийският нападател Алфредо Морейос довкара топката във вратата. Поредна късна драма, пореден гол в края за Рейнджърс на Джерард, който прави знаменит сезон. Отборът е и на осминафинал в Лига Европа, където ще срещне чешкия Славия (Прага).

Легендата на Ливърпул бе изгонен за два жълти картона в паузата между полувремената.

Той тръгна през терена и вървеше успоредно със съдията Джон Бийтън, искайки обяснение за негово решение в края на първата част. Тогава Морейос падна в наказателното поле, като повторенията показаха, че е съборен от вратаря Макс Страйк.

Но дузпа нямаше, а в Шотландия няма и ВАР, така че ситуацията не бе преразгледана.

Джерард получи първи, а след секунди и втори жълт картон, след което изгледа второто полувреме от трибуните.

"Поисках обяснение, но съдията отказа да говори с мен - обясни Стивън след мача. - Това са водещи рефери, а това е елитното първенство на страната. Той би трябвало да може да ми каже как е взето решението. Имаха отлична видимост - и той, и асистентът му на линията. И двамата взеха грешно решение, а аз просто исках да знам каква е причината. Това е очевидно нарушение."

Вероятно Джерард ще изгледа само следващия мач срещу Сейнт Мирън у дома от трибуните, но ще е на скамейката за дербито със Селтик на 21 март, което може да донесе рано-рано титлата на неговия тим, стига той да не загуби.