Уест Хем победи драматично Уулвърхемптън като гост в английската Висша лига с 3:2 и продължава да изненадва с представянето си.

"Чуковете" от Лондон вече са четвърти с 52 точки, изпреварвайки с една Челси, за когото е далеч по-нормално и очаквано да е в тази част на класирането.

Уест Хем поведе с 3:0 до 38-ата минута с голове на Джеси Лингард, Пабло Форналс и Джаред Боуен, като мачът изобщо не изглеждаше на една врата - домакините изпускаха и атакуваха, а гостите реализираха на контраатака с невероятна ефективност. Но в последната минута на полувремето Дендонкер върна едно попадение и даде сигнал за още по-масирани атаки на "вълците" след почивката.

Фабио Силва вкара още един гол, последва обсада на вратата на Уест Хем, но отборът на Дейвид Мойс оцеля.

И така осем кръга преди края на сезона, той вече е четвърти. И чува вероятно в мечтите си химна на Шампионската лига... Още е рано обаче.

Предстоят му домакинства срещу Лестър, Челси и Евертън - отбори, които са преки конкуренти за четворката. Идват и гостувания на Нюкасъл, Уест Бромич, Брайтън... Съперници, които се борят с всички сили за оцеляване.

В ранния мач в понеделник Евертън допусна 1:1 у дома с Кристъл Палас и пропусна шанс да се намеси сериозно в играта за топ 4. Тимът на Карло Анчелоти остава с 47 точки на осма позиция, макар и с мач по-малко.

Успех го изравняваше с Ливърпул и Тотнъм (по 49).