Лудогорец постигна категорична победа с 3:0 над Ботев Пловдив в Разград и се върна на правилния път след равенството с Царско село преди две седмици.

Разградчани зарадваха своите фенове с атакуващ футбол и попадения на Бърнард Текпетей, Оливие Вердон и Каули Оливейра. Така събраха актив от 61 точки и отново поведоха с девет на втория ЦСКА.

Ботев остава на третото място с 43 точки, но утре може да бъде задминат при евентуална победа на Черно море в домакинството срещу предпоследния Ботев (Враца). "Жълто-черните" на Азрудин Валентич, които иначе правят много силен сезон, днес бяха напълно обезвредени от своя съперник.

Срещата започна ударно за домакините и те поведоха още в десетата минута с фантастично изпълнение на Бърнард Текпетей с левия крак от границата на наказателното поле.

Малко след това Тодор Неделев пробва да изненада съперника с далечен пряк свободен удар, но последва спасяване от Серджио Падт.

Лудогорец не се нуждаеше от втора покана и вкара за 2:0 в 19-ата минута. Каули получи топката след двойно подаване след корнер и центрира към Игор Пластун, който отклони за Оливие Вердон. Французинът от близка дистанция бе точен за трети път през сезона.

В 30-ата минута Рик Джонатан от домакините излезе сам срещу вратаря, но нацели страничния стълб.

В 57-ата минута "орлите" удариха своя съперник и на контраатака след грешка на Георги Аргилашки, който излезе да пресича топката, но бе изпреварен от Каули Оливейра и бразилецът вкара с лекота на празна врата - 3:0.

Триумфът на Лудогорец е осми пореден срещу този съперник.