Автогол в последната минута донесе победата на Славия с 1:0 при гостуването на Спартак (Варна) в среща от първия кръг на първенството, която се игра в морската ни столица.

Голямото завръщане на "соколите" беше белязано от почти пълния техен стадион, но и от огромно разочарование в третата минута на добавеното време, когато Ертан Томбак стреля в гредата и топката се отклони в корема на Сами Ел Анаби за 1:0.

Срещата беше първа за варненци в елита от 13 години, като по-добрите ситуации се откриха пред "белите" и сякаш те повече заслужаваха да спечелят. Начинът, по-който го направиха, бе особено болезнен за новаците.

През първото полувреме Ахмед Ахмедов отправи опасен удар над вратата с левия крак, а шут на Радослав Кирилов от малък ъгъл бе спасен.

Малко след това Спартак стигна до първи си изгоден шанс, когато Руслан Черенко стреля от фаул, но Светослав Вуцов отрази. В края на полувремето отново Ахмедов бе близо до гол, но и неговият удар с глава бе париран от Иван Дичевски.

Втората част започна с преимущество на домакините, но в 67-ата минута Славия изпълни заучен фаул и Ради Кирилов стреля от границата на наказателното поле, като шутът му бе блокиран от бранител.

Най-добрата възможност за "белите" се откри две минути преди края на редовното време, когато завърналият се в тима Галин Иванов стреля опасно от пряк свободен удар, и Дичевски трябваше да се намесва.

Така се стигна до 93-ата минута, когато хубав извеждаш пас намери Ертан Томбак и той стреля покрай вратаря. Топката се отклони в дясната греда, а след това и в корема на мароканеца Сами Ел Анаби, за да влезе във вратата.

В следващия кръг Спартак гостува на Левски, а Славия отново е във Варна за мач с Черно море.