Атлетик Билбао изхвърли Барселона от турнира за Купата на Краля в зрелище, достойно за този сезон в надпреварата.

Баските победиха с 4:2 у дома гранда след продължения, а техният стадион "Сан Мамес" - наричан Катедралата, изживя велика вечер на емоции и триумф.

В първата минута Горка Гурусета взриви трибуните с гол, но още до 32-рата Роберт Левандовски - с един от най-щастливите голове в кариерата му, и 16-годишното чудо Ламин Ямал обърнаха резултата.

Ойхан Сънсет изравни за Билбао в началото на второто полувреме, а секунди преди края Ямал изпусна невероятна ситуация за 2:3, като не успя да вкара в опразнената врата.

В продълженията братята Уилямс се качиха на сцената - Иняки вкара за 3:2 в 105-ата минута, а в последните секунди Нико довърши жертвоприношението на каталунците - 4:2.

"Лъвовете" от Билбао са на полуфинал в любимия им турнир, който са печелили цели 23 пъти. Това бе мач на двата най-титулувани отбора в Купата на краля, като Барса има 31 трофея. Атлетик е на един мач от 40-ия си финал.

Другите ясни полуфиналисти са Майорка, победил в сряда Жирона у дома с 3:2, и Реал Сосиедад, който във вторник надделя над Селта с 2:1 навън.

В четвъртък играят Атлетико Мадрид и Севиля, за да определят последния тим в карето.

А зрелището на "Сан Мамес" върна лентата към епичното 4:2 за Атлетико над Реал в миналия кръг, отново с продължения след 2:2 в редовното време, по сходен сценарий и не по-малко емоционално.