Испания стартира с победа квалификациите за Евро 2020, надигравайки гостуващия Норвегия с 2:1 в Група F.

Срещата на "Местая" във Валенсия обаче далеч не бе с мечтан развой за Ла Роха, тъй като се очакваше много по-убедително представяне срещу видимо по-непретенциозен съперник.

Проблемите за възпитаниците на Луис Енрике дойдоха заради много пропуски в атака и се видя, че няма категоричен първи избор за нападател, който да бележи регулярно.

Родриго откри резултата в 16-та минута на празна врата след перфектна асистенция на Жорди Алба. В 65-та минута обаче Джошуа Кинг изравни от дузпа и се доказа възходът на скандинавците, който бе видим и в Лигата на нациите срещу България.

Авансът им обаче остана само шест минути, тъй като Алваро Мората бе съборен в наказателното поле и Серхио Рамос вкара победен гол с паненка. Така вкара за рекорден пети пореден път с националната фланелка. Не е зле като за централен защитник.

В друг много интересен мач от тази група Швеция очаквано, но трудно победи Румъния като домакин с 2:1. Мачът бе копие на този във Валенсия - много пропуски и напрежение за домакинския тим.

Куайсон и Виктор Клаесон дадоха добър аванс на четвъртфиналиста от Мондиала още през първото полувреме. През второто обаче звездата на Лудогорец Клаудиу Кешеру намали изоставането на северната ни съседка. Шведите изпуснаха много и можеше да бъдат наказани в края, но това не се случи.

В другия мач от тази група Малта победи Фарьорските острови също с 2:1 вкъщи в дербито на аутсайдерите.

Италия постигна победата срещу Финландия в Удине с 2:0 в Група J. Точни за Скуадрата бяха двама с дебютни голове. Николо Барела от Каляри вкара в седмата минута, а Мойс Кийн от Ювентус отбеляза в 74-та в едва втория си мач с националната селекция.

В друг мач от тази група Босна и Херцеговина победи Армения с 2:1 вкъщи след голове на Крунич и Милошевич.

Лихтенщайн бе надигран от гостуващия Гърция с 0:2 с попадения на Фортунис и Донис. Така елините се изравниха с Италия на върха.

В група D Швейцария победи Грузия като гост с 2:0, а Ирландия при дебюта на треньора Мик Макарти се справи при гостуването на Гибралтар след 1:0.