Челси победи Тотнъм с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в дербито на 27-ия кръг във Висшата лига и запази четвъртото си място в класирането.

Франк Лампард, който дълги години игра под ръководството на Жозе Моуриньо, го победи за втори път през сезона и това отново се случи категорично. Победата не бе толкова убедителна като тази с 2:0 на "Уайт Харт Лейн", но "сините" отново заслужаваха да триумфират.

Челси поведе с 2:0 до 50-ата минута след голове на Оливие Жиру и Маркос Алонсо, а Тотнъм стигна до почетно попадение в края, когато Атонио Рюдигер си вкара автогол.

Първият гол падна в 15-ата минута, когато удар на Жиру бе избит, такъв на Баркли срещна гредата, но при третия опит французинът бе точен за 1:0.

Последва опасен удар на Маркос Алонсо, който мина покрай гредата. Тотнъм тръгна в предни позиции към края на полувремето, когато удар на Санчес бе спасен от Кабайеро.

Втората част започна с нова добра игра на "сините" и те вкараха за 2:0 в 48-ата минута. Мейсън Маунт проби и подаде на Баркли, който продължи топката към Алонсо. С прецизен изстрел по земя испанецът реализира.

В 53-ата минута ВАР отново се издъни в ущърб на Челси подобно на мача с Манчестър Юнайтед. Джовани Ло Селсо настъпи Аспиликуета грубо, но в стаичката решиха, че не трябва да бъде изгонен. Това бе поредно странно решение след ползване на системата.

Тами Ейбрахам пропусна да вкара за 3:0 след това, а нов удар на Алонсо срещна гредата. В 89-ата минута Тотнъм стигна до попадение, след като центриране на Ламела срещна крака на Рюдигер и топката влезе във вратата за крайното 1:2.

Челси вече има 44 точки на четвъртата позиция, а Тотнъм е пети с 40.