Лацио и Милан завършиха наравно 0:0 на "Олимпико" в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Италия.

Римляните бяха по-активният отбор в хода на целия мач, но "росонерите" се защитаваха силно, както все по-често им се случва.

Домакините не успяха да вземат аванс преди реванша и това може да се окаже фатално за амбициите им за трофей през този сезон.

Една от добрите възможности за тях дойде в 25-та минута, когато далечен удар на централният защитник Патрисио Габирон мина до дясната греда на Донарума.

Чиро Имобиле имаше най-добрия шанс за първата част секунди по-късно, но също стреля встрани, въпреки че възможността бе перфектна.

Домакините продължиха с далечните удари, като такъв имаше и на Сергей-Милинкоч Савич - отново близо до целта, но не достатъчно.

В 80-та минута Милан изтръпна. Пас зад защитата намери Имобиле, който излезе сам срещу вратаря и го преодоля с удар, но топката срещна страничната греда и не пожела да влезе във вратата. Пасът към него бе от засада, но сигнал нямаше.

Реваншът е далеч в бъдещето - на 24 април на "Сан Сиро".