За втора поредна година отборът на Лестър не успя да се класира за групите на Шампионска лига след драма в последните кръгове на английския шампионат.

Днес "лисиците" на Брендън Роджърс влязоха в пряка битка с Челси и Ливърпул за две места и щяха да се класират, ако бяха победили Тотнъм, но допуснаха обрат за 2:4 на "Кинг Пауър Стейдиъм".

Ливърпул си гарантира класирането след победа с 2:0 над Кристъл Палас на "Анфийлд", а Челси загуби от Астън Вила в Бирмингам с 1:2.

Така в крайното класиране Ливърпул се изкачи до третата позиция с 69 точки. Челси е четвърти с 67, а Лестър пети с 66. Следват шестия Уест Хям, седмия Тотнъм и осмия Арсенал. Топ 10 затварят отборите на Лийдс Юнайтед и Евертън.

Лестър водеше на Тотнъм с 2:1 до 75-ата минута след точно изпълнени две дузпи на Джейми Варди и попадение на Хари Кейн след корнер за гостите. Ако този резултат се бе запазил, "лисиците" щяха да се класират за Шампионска лига. Това обаче не се случи заради три безответни гола на "шпорите" - автогол на Каспър Шмайхел и две попадения на Гарет Бейл на контраатаки.

В същото време Ливърпул взе комфортна победа над Кристъл Палас с 2:0. И двете попадения вкара сенегалецът Садио Мане - в 36-ата и 74-ата минута. Така мърсисайдци завършиха успешно сезона, въпреки че преди няколко кръга почти сигурно бяха извън зона Шампионска лига.

Челси изигра слаб мач и загуби срещу Астън Вила с 1:2. Бертранд Траоре откри резултата в 43-ата минута, а Анвар Ел Гази в 52-ата направи 2:0 след точно изпълнена дузпа. Бен Чилуел върна попадение за "сините" в 70-ата, а в края Сесар Азпиликуета бе изгонен с директен червен картон заради удар срещу Джак Грийлиш.