Ливърпул победи с лекота гостуващия Уотфорд с 5:0 в среща от междинния 28-и кръг на Висшата лига и запази аванса от една точка спрямо Манчестър Сити.

Хората на Юрген Клоп решиха всичко още през първата част с два гола на Садио Мане, който изигра най-силния си мач от началото на сезона. Дивок Ориги веднъж и Върджил Ван Дайк на два пъти добавиха голове през втората част.

Очакваше се по труден сблъсък за домакините предвид класата на съперника, но това е пета поредна победа за тях при домакинство над "стършелите".

Още в деветата минута мърсисайдци поведоха. След стахотно центриране на Александър-Арнолд Садио Мане стреля с глава и не остави шанс на Бен Фостър.

В 19-та минута сенегалецът вкара за втори път и то по фантастичен начин. Отново получи на ръба на засада, но първото му докосване бе лошо. Реши да експериментира и с удар с пета преодоля стража за втори път - 2:0.

Малко след това Мохамед Салах също можеше да се разпише, но нацели греда. Все пак Дивок Ориги оформи класиката в 66-та минута след много добра игра в наказателното поле.

Ван Дайк направи 4:0 в в 79-та минута след центриране от фаул на Александър-Арнолд и удар с глава. Младият англичанин се отчете с втора асистенция.

Секунди по-късно холандецът пак се разписа - този път след центриране от другия фланг на Андрю Робъртсън.

Успехът носи актив от 69 точки на Ливърпул на върха в класирането, а Уотфорд е осми с 40 точки, колкото има и Уулвърхямптън.