Манчестър Юнайтед записа още една победа под ръководството на Оле Гунар Солскяр - 3:1 при гостуването на "Селхърст парк" срещу Кристъл Палас.

Срещата от междинния 28-и кръг на Висшата лига бе напрегната за "червените дяволи", но индивидуалната класа в тяхната селекция спомогна за успех срещу отбор в много добра форма. Освен това гостите влязоха в мача с куп контузии от последната им среща с Ливърпул.

Ромелу Лукаку се превърна в герой за тима след две попадения и много ефективна игра в предни позиции. Палас имаше своите моменти, но изпусна твърде много и си плати в края на двубоя, когато съперникът си подпечата победата.

В осмата минута Лукаку направи голям пропуск, след като топката стигна до него след един корнер. Нападателят бе абсолютно непокрит, но стреля твърде неубедително.

Палас отвърна с положение пред Андрюс Таузънд, който също не бе достатъчно концентриран след пас-мечта на Макартър.

В 33-та минута Юнайтед поведе след фантастичен пробив на Люк Шоу, който не бе спрян за твърде дълго време. Защитникът подаде на Лукаку и последва прецизен удар по земя в ъгъла - 1:0.

В ответната атака Джефри Шлуп пропусна перфектна възможност с глава, след като получи непокрит.

"Червените дяволи" удариха за втори път в 52-та минута. След центриране от ъглов удар топката бе отклонена на два пъти от играчи в розово и стигна до Лукаку, който с акробатичен удар вкара отблизо за 2:0.

Кристъл Палас се върна в двубоя в 66-та минута чрез Джоел Уорд, който се възползва от центриране на Джефри Шлуп.

След това темпото се вдигна и двата отбора атакуваха, но Юнайтед стигна до заключителния кинжален удар. Ашли Йънг се разписа в 84-та минута от малък ъгъл след асистенция на Пол Погба.

В последната минута Палас вкара топката във вратата, но бе отсъдено нарушение срещу Де Хея, след като топката бе отбита от ръцете му.

Победата оставя Юнайтед на петата позиция с актив от 55 точки - на една зад четвъртия Арсенал. Палас е 14-и с 30 точки.