Ливърпул победи Рейнджърс с 2:0 в среща от третия кръг на Група "А" в Шампионска лига, която се игра на "Анфийлд".

Мърсисайдци се нуждаеха задължително то успеха срещу аутсайдера в групата след допуснатата тежка загуба от Наполи на старта. Те я взеха след попадения на Трент Александър-Арнолд и Мохамед Салах и по този начин събраха актив от шест точки.

Юрген Клоп избра схема с цели четирима много офанзивни нападатели и бе излязъл на принципа "всичко или нищо" - Дарвин Нунес, Диого Жота, Мохамед Салах и Луис Диас.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ШАМПИОНСКА ЛИГА ТУК >>>

Мърсисайдци поведоха още в осмата минута, когато търпящият много критики за представянето си напоследък Трент-Александър Арнолд вкара със съвършено изпълнение на пряк свободен удар.

Като цяло шотландците изобщо не успяха да се противопоставят на пресата на своя съ перник и рядко доближаваха вратата му. Дарвин Нунес направи няколко значими пропуска през първото полувреме, като до голяма степен заслуга за това имаше 40-годишният страж Алан Макгрегър, който спечелваше дуела всеки път.

Домакините си улесниха мача в началото на второто полувреме, когато стигнаха до втория гол в 53-ата минута. Той бе реализиран от Мохамед Салах чрез дузпа, която бе отсъдена за нарушение на младия Леон Кинг срещу нахлуващия Луис Диас. След час игра Алан Макгрегър направи най-впечатляващото си спасяване в хода на двубоя, като с пръсти изби много силен удар на Диого Жота.

В другия мач от тази група Наполи, след като се разправи с Ливърпул и Рейнджърс в предишните кръгове, сега го направи и с Аякс и то на "Амстердам Арена", като му нанесе най-тежката загуба от 1964 година.

Снимка: AP/БТА

Хората на Лучано Спалети разгромиха своя съперник с 6:1, въпреки че се оказаха изоставащи в резултата след гол на Мохамед Кудус. Последва обрат с две попадения на Джакомо Распадори и по едно на Джовани Ди Лоренцо, Пьотр Зиелински, Квича Кварацхелия и Джовани Симеоне.

По този начин Наполи вече има девет точки и води с три на Ливърпул. Аякс е трети с три, а Рейнджърс е с нулев актив.