Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас гарантира пред феновете, че отборът е готов да атакува групите на Шампионската лига.

Разградчани стартират участието си в квалификациите на турнира с домакинство на Шахтьор Солигорск (Беларус) на 7 юли, а реваншът е 6 дни по-късно.

"Наясно сме какво ни очаква срещу Шахтьор (Солигорск). Състоянието на тима не е като след 15 официални мача, но ще се справим. Мачове като този, който предстои в сряда, се печелят със сърце и желание", категоричен бе Дамбраускас.

Междувременно стана ясно, че един от футболистите с най-много мачове за Лудогорец в евротурнирите отпадна от картотеката за двубоите с Шахтьор Солигорск. Дамбраускас изненадващо се отказа от Абел Анисе за двете срещи с първенеца на Беларус.

Първата среща на стадиона в Разград ще се предава по Диема Спорт от 20:00 часа и е поверена на норвежка съдийска бригада. Главен арбитър е Рохит Саги, а негови помощници са Гейр Исаксен и Мортен Йенсен. Четвърти съдия е Мариус Хансен Грьота, също техен сънародник.

Както е известно, реваншът ще се играе на стадиона на ФК Чукарички в сръбската столица Белград и е с начален час 22.30 българско време на 13-и юли. Главен арбитър на мача е турчинът Арда Кардешлер с помощници Керем Ерсой и Али Сайгън Йогел. Четвърти съдия е Бахатин Шимшек.