Лудогорец записа убедителна и очаквана победа с 4:0 срещу Пирин в Благоевград в мач от седмия кръг на първенството.

Така играчите на Анте Шимунджа загряха подобаващо за реванша от Лига на конференциите срещу литовския Жалгирис. Срещата във Вилнюс е в четвъртък от 19 часа, а "орлите" имат аванс от 1:0 след първия мач в Разград.

Срещу "орлетата" шампионите проспаха първото полувреме, но през втората част успяха да вземат своето и вкараха 4 гола с едва 3 удара.

Разградчани поведоха в 50-ата минута с гол на Георги Терзиев от корнер. В 64-ата минута влезлият като резерва Казуки Такахаши си вкара нелеп автогол и удвои аванса на Лудогорец. Десподов добави още една асистенция в 79-ата минута, когато изведе Тисера сам срещи Янко Ангелов, а аржентинецът се разписа без проблеми. Жоржиньо реализира за 4:0 след асистенция на Игор Тиаго.

С успеха Лудогорец събра 13 точки се изкачи на третото място в класирането.

Пирин пък остава с два пункта в актива си.