Арсенал изживя поредна мъчителна вечер пред собствените си фенове, които недоволстваха и освиркваха случващото се.

Грандът загуби с 1:2 от Брайтън у дома, с което счупи антирекорд от 1977 г. - вече в девет поредни мача във всички турнири няма победа.

Кризата е огромна, а очевидно засяга не само неяснотите около това щой ще е мениджър, но и футболистите. Неведнъж по време на мача между тях имаше спорове и жестикулации, които говорят само за едно - нищо не е наред в този колектив.

Адам Уебстър заслужено изведе гостите напред в 36-ата минута след корнер, при който Сократис и Давид Луис комично не успяха да изчистят топката. Преди това гостите имаха и други ситуации, но обичайният спасител на Арсенал - вратарят Бернд Лено, бе на място.

Александър Лаказет изравни с малко късмет след почивката, като прати с глава топката с парабола в мрежата, но в последните минути по-добрата игра на Брайтън се превърна в победен гол. Нийл Мопе вкара и донесе първа загуба на временния наставник на домакините Фреди Люнгберг.

Той застана на поста вместо Унай Емери, уволнен преди седмица. Стигна до измъчено 2:2 като гост на Норич (след геройства на Лено), а сега загуби у дома.

Арсенал е десети с 19 точки - много по-близо до изпадащите (на 5 т.), отколкото до мечтаното място в топ 4, което е на 10.

Още по-притеснително е, че през декември тимът от Северен Лондон има домакинства на шампиона Манчестър Сити и Челси, а мачовете навън са доста сложни - Уест Хем, Евертън и Борнемут.