Манчестър Юнайтед и Ливърпул се реваншираха за нулевото равенство, с което разочароваха феновете си в Премиър лийг преди седмица. Сега двата колоса на английския футбол изиграха мач, който бе абсолютно достоен за определението "дерби" и си размениха общо пет гола, а радостта бе за домакините, които продължиха напред към петия кръг на турнира за Купата на Англия след 3:2.

Празникът на "Олд Трафорд" щеше да бъде напълно завършен, ако по трибуните имаше фенове, които да се насладят на зрелището, но това остава като мечта за едни по-добри времена, които се надяваме, че ще дойдат скоро.

За пореден път през сезона досега разликата в полза на "червените дяволи" направи Бруно Фернандеш, който се появи като резерва. Португалецът на практика реши мача с безупречно изпълнение десетина минути преди края, пращайки своя отбор напред в най-стария турнир в света.

Ливърпул първи нанесе удар - след по-малко от двадесет минути футбол. Джорджиньо Вайналдум започна атака от средата на терена, подаде към Роберто Фирмино, който от своя страна намери по перфектен начин Мохамед Салах между двама защитници в червено. Египтянинът пък с лекота прехвърли Дийн Хендерсън с десния крак за първия гол в мача.

Отговорът на домакините дойде след по-малко от десет минути, когато Пол Погба отне с шпагат пред собственото си наказателно поле, за да стигне топката до Маркъс Рашфорд на централната линия. Десетката на Юнайтед пък центрира по брилянтен начин към Мейсън Грийнууд, който овладя подаването зад защитата и с десния крак изравни за 1:1.

Почти веднага след това Рашфорд изведе Ван де Беек сам срещу Алисон, но нидерландецът се засуети и вместо да стреля реши да подава надясно, с което уби опасността.

До почивката и двата тима имаха по няколко добри възможности, но повече голове нямаше.

Минути след подновяването на играта Грийнууд върна услугата на Рашфорд и го изведе с подобен на този от първото полувреме пас, а за английския национал не предствляваше проблем да насочи топката покрай плонжа на Алисон за 2:1 в 48-ата минута.

Мърсисайдци прекараха само десет минути в ролята на догонващ преди Салах да изравни с втория си гол. Неуморимият Джеймс Милнър пресече подаване и комбинира с Фирмино, а той понечи да му върне подаването, но Милнър прескочи топката, която се озова в египетската звезда, който отбеляза този път с левия крак за 2:2.

Импулсът в редиците на гостите бе видим и още в следващата атака Трент Александър-Арнолд стреля, но Хендерсън спаси. Между 60-ата и 70-ата минута в игра се появиха Бруно Фернандеш и Садио Мане, а Мо Салах имаше два шанса да направи хеттрик, но не успя да го стори.

В 78-ата минута Фернандеш изпълни чудесно пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а топката влетя в левия ъгъл на Алисон, който пък не успя да реагира, след като бе застанал в центъра на вратата.

Точно десет минути след третия гол, Юнайтед можеше да отбележи и за четвърти път. Единсон Кавани стреля с глава от няколко метра, а Алисон единствено изгледа как изстрелът минава покрай него, за да се отбие в гредата.