Берое развали партито на носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив), като го победи на Лаута с 2:0 в среща от третия плейофен кръг на Първа лига.

Гол №234 и №235 на Мартин Камбуров пречупиха бившия му отбор, който вече има седем гола срещу тях, като пет са с екипа на старозагорци.

Така отборът на Димитър Димитров събра актив от 46 точки и се приближи на четири от днешния си съперник, който е пети в класирането.

Първото попадение на Камбуров днес падна от дузпа след нарушение на Динис Алмейда срещу Алиун Фал, което бе на границата на наказателното поле в 57-ата минута. Със силен удар в центъра на вратата деветката на гостите бе точен за 1:0.

Вторият му гол падна в 75-ата минута, когато технично засече остро центриране на Фал.

Локомотив игра силно и създаде положения, но записа шести пореден мач без победа в редовното време.