Сериозни фенски размирици прекъснаха футболното дерби на Словакия между Слован (Братислава) и Спартак (Търнава).

Родният национал Васил Божиков изведе гостите от Братислава с капитанската лента, но мачът между двата тима, делящи първата позиция в класирането продължи само 30 минути.

Именно тогава избухнаха първите проблеми по трибуните, а реферът прибра играчите на двата тима в съблекалните при резултат 0:0.

Част от крайните ултраси на двата тима нахлуха на терена, където си спретнаха мелен.

Всичко започна от гостуващата агитка на Слован, голяма част от която нахлу на терена и се затича към сектора с ултраси на Спартак.

Там се стигна до бой, но далеч по-многобройната агитка на Спартак надделя и на свой ред подгони тази на Слован из терена.

Наложи се намесата на полицията, като след цялата ситуация има фенове и на двата тима в болница.

След като двете агитки отново бяха настанени в секторите си, напрежението не спря, защото те продължиха да се целят с бомбички и пиротехника.

Делегатът на мача и главният рефер бяха принудени на прекратят срещата, като тепърва ще се налагат наказания на двата тима.