Килиан Мбапе и ПСЖ минаха като ураган през гостуването на Лион - 4:1, в четвъртия кръг на френската Лига 1. Преди сезона този отбор бе сочен за основен конкурент на парижани за титлата, но реалностите са съвсем различни.

Лион разпродаде основни играчи, в клуба цари вътрешна война, а треньорът Лоран Блан вероятно още днес ще напусне. Съставът му е с 1 точка от четири кръга, а ПСЖ просто го разнищи за едно полувреме.

Мбапе откри от дузпа още в 4-ата минута, а в 20-ата Ашраф Хакими удвои. Марко Асенсио направи 0:3 в 38-ата минута, а в края на първото полувреме Мбапе избяга от отбраната и пак вкара - 0:4.

Почетното попадение на Корентен Толисо в 74-ата минута не топли никога в Лион.

Така звездата с №7 и неясно бъдеще вече има пет гола в 3 мача, откакто бе върнат в първия тим от ръководството.

Мбапе изкара цялата подготовка отлъчен, след като отказваше да поднови договора си.

Сега е на терена и резултатите са очевидни.

Води Монако с 10 точки, ПСЖ и Марсилия имат по 8 след две победи и две ремита на старта.