Лионел Меси и неговият пътуващ звезден състав на Интер Маями минаха и през Лос Анджелис, за да спечелят победа в дома на шампиона на Мейджър лигата - 3:1.

Местният ФК Лос Анджелис е фаворит за титлата и този сезон, но в лигата има нов шериф и с него трябва да се внимава...

Холувид и спортният цвят на Калифорния се изсипаха в пълния си блясък да види на живо шоуто на Меси, който просто подлуди Америка в последните два месеца.

В ложите бяха британският принц Хари, Лео ди Каприо, Уил Фарел, Джерард Бътлър, Едуард Нортън (актьори), звездите от музикалния бизнес Селена Гомес, Нас и Лиъм Галахър, както и баскетболните легенди Меджик Джонсън и ЛеБрон Джеймс.

И още много популярни лица... Както се изрази коментаторът на мача - "всеки, който е някой в Лос Анджелис, е тук"...

На терена домакините започнаха силно, но Факундо Фариас изведе гостите напред в 14-ата минута против логиката на играта. Меси пропусна две ситуации, като вратарят на ФК ЛА Джон Макарти спаси по невероятен начин.

В 51-вата минута Лео изведе с гениален пас Жорди Алба за 0:2, а в 83-ата минута пусна топката практически пред празната врата на Кампаня за 0:3. Две асистенции, нокаут за домакините.

В края Райън Холингсхед върна гол за шампионите, но твърде късно.

Две минути преди третото попадение на Интер, на терена се появи и българският национал Филип Кръстев, който замени Санчес. Халфът веднага опита изстрел, но топката мина край вратата.

И все пак - каква нощ за младия българин, който видя отблизо най-големия играч на нашето време, а вероятно и не само на нашето... И бе на един терен с него.

Лудостта около Лео продължава - имаше нахлувания на игрището, имаше хиляди с негови екипи на Аржентина с номер 10 дори в сектора с ултраси на домакините, а ФК ЛА е един от отборите в Щатите, който наистина има такива.

Просто всеки иска да види Меси и да му покаже любовта си, независимо, че той играе срещу неговите любимци.

Интер Маями е с 11 поредни мача без загуба от момента, в който аржентинецът, Алба и Серхио Бускетс се включиха в състава. И както бе последен в Източната конференция на МЛС, сега е само на 8 точки от плейофите.