Берое постигна убедителна победа с 4:0 над Ботев (Враца) в Стара Загора в първи мач от изтегления 14 кръг на Първа лига.

Това бе официален дебют на новия треньор на отбора Димитър Димитров-Херо и той може да е много доволен от продукцията на неговите момчета. Те доминираха в хода на целия мач, а кризата в съперника им се задълбочава.

Ботев не направи нищо в атака, макар че там играха Мирослав Будинов, Валери Божинов и Валери Домовчийски. Поражението идва след това с 0:3 от Царско село миналата седмица.

Старозагорци започнаха да пресират още от първата минута и това даде почти мигновен резултат. В третата минута ужасно връщане на опитния Апостол Попов към вратаря доведе до открадната топка от Ибрахима Конте, който на праза врата реализира за 1:0.

До края на полувремето удар на Иван Минчев бе спасен, а Александър Цветков не намери целта от добра позиция.

Берое удари и в самото начало на втората част. Александър Василев центира с десния крак и Ибрахима Конте с едно докосване засече за 2:0.

В 54-та минута Берое нацели и греда след много технично изпълнение на пряк свободен удар от Иван Минчев.

В 65-та минута Мартин Камбуров проби в наказателното поле и бе съборен от Венцислав Керчев, който получи червен картон. От бялата точка се разписа потърпевшият, който вече има 225 в елита на българския футбол.

Малко след това опасен удар на Минчев бе спасен от вратаря Костов. Все пак до четвърти гол се стигна в 88-та минута, когато от малък ъгъл се разписа резервата Зоран Йосипович.

Така Берое постигна седмата си победа от началото на сезона и се настани поне временно на шестата позиция с 21 точки. Ботев е 12-и с 12 точки.