Футболът вече не е табу и в Испания.

Сезонът в Ла Лига бе подновен, а снощи шампионите от Барселона изиграха първия си мач след рестарта на първенството. Лионел Меси и съотборниците му спечелиха без проблеми гостуването си на Майорка, а след категоричното 4:0, десетката на каталунците постави името си срещу пореден рекорд.

Аржентинецът първо се отчете с две асистенции - една към Мартин Брайтвайт и една към Жорди Алба, след като Артуро Видал бе открил резултата още във втората минута. Меси отбеляза и гол, а попадението му в последната минута оформи финалния резултат и бе двадесето за него в първенството от началото на сезон 2019/2020.

Така Лео стига до 20 гола в Ла Лига за дванадесети пореден сезон - нещо, коеот нито един друг футболист не е успявал да постигне в цялата история на испанския професионален футбол.

По-любопитното в случая бе фен с екип на Меси, който успя да заобиколи всички мерки за сигурност и да нахлуе на терена, макар срещата да бе пред празни трибуни.

Embed from Getty Images

С убедителния си триумф в Палма де Майорка Барса се откъсна, макар и временно, на пет точки от втория в класирането - Реал (Мадрид). Столичани ще изиграят първия си мач след прекъсването тази вечер, когато са домакини на Ейбар в тренировъчната си база "Валдебебас - мястото, на което ще доиграят оставащите мачове от сезона.

След снощното си представяне Лео вече има 14 голови паса в шампионата този сезон и е №1 в цялата Лига както по завършващи подавания, така и по отбелязани голове.