Стефан Велков донесе победата на своя отбор Ден Бош като гост на втория тим на ПСВ Айндховен с 1:0.

Срещата бе от 12-ия кръг на второто ниво на холандския футбол. Младежкият национал на България игра като титуляр за гостите. Бившият защитник на Славия се разписа с глава в 81-ата минута, а през първото полувреме той получи и жълт картон.

Това бе и негов втори гол за сезона в Ниската земя. Велков се разписа и срешу елитния Хераклес при загубата на тима си с 2:1 за Купата на Холандия през септември.

Това бе и шеста поредна победа на Ден Бош в първенството. Отборът на българина заема четвъртото място във временното класиране с 25 точки.

Стефан Велков премина във втородивизионния клуб на 10 август от Славия, като е записал 11 мача за новия си отбор.