ЦСКА издържа в много тежък реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и обърна ирландския Сейнт Патрикс - 2:0 като гост в Дъблин след 0:1 в София преди седмица.

Така за трета поредна година ЦСКА ще играе в плейофната фаза за влизане в групите на евротурнир. Предишните две авантюри завършиха успешно срещу Базел и Виктория (Пилзен), а сега пак швейцарският гранд е насреща. На 18 август е домакинството в София, а на 25-и реваншът в Базел.

Мачът бе страхотна битка, в която единоборствата бяха непрестанни, а деветте жълти картона можеха спокойно да са и 19. И българският гранд показа характер и воля, ако не и най-доброто като футболна продукция, на което е способен.

Срещата започна с шумна атмосфера на стадион "Талат" в столицата на Република Ирландия, като на трибуните бе и президентът на страната Майкъл Хигинс. Домакините бяха надъхани, окрилени от изненадващата победа в София, но в 12-ата минута Маурисио Гарсес вкара с глава след корнер и везните се изравниха.

Последваха грандиозни сблъсъци по терена, битка за всеки сантиметър и няколко опасни положения, по-добрите от които се откриха пред ирландците.

В 71-вата и 76-ата минути те имаха златни шансове, но ЦСКА оцеля, а в 81-вата нанесе удара си.

Гарсес, който е героят на мача, бе задържан в наказателното поле и румънският рефер Хорай Фреснич даде дузпа.

Иван Турицов вкара спокойно - 0:2.

Снимка: Bulphoto

До края властваха нервите, а след последния сигнал се стигна и до сблъсък на терена, като Брадли де Нойер от ЦСКА бе изгонен.

Преди това имаше и удар по капитана на българския тим Юрген Матай, а треньорът Саша Илич опита да разтървава играчите и бе бесен от поведението на Де Нойер, който ще бъде наказан поне за единия сблъсък с Базел.

ЦСКА избегна отпадането в един изключително сложен мач в Дъблин, допуснат да стане такъв след конфузното 0:1 в София.

Всичко е добре, когато завършва добре, а сега предстои седмица подготовка за сблъсъка с швейцарците.

Тази вечер те елиминираха датския Брьондби след 2:1 в реванша (2:2 общ резултат) и дузпи.