Не е тайна, че английският Саутхемптън е един от най-подкрепяните отбори на Острова, а дори и може да се похвали с български фенклуб.

Само, че "светците" изживяха най-големия срам в цялата  си футболна история - загуба с 0:9 като домакин от високо летящия Лестър на Брендън Роджърс.

Първият мач от 10-ия кръг на Висшата лига беше исторически бой, който ще се помни дълго и ще горчи на феновете в югоизточна Англия.

Всичко започна с гол на Бен Чилуел в десетата минута, а две по-късно Райън Бертранд получи директен червен картон.

От там започна кошмарът на Саутхемптън. Лестър водеше с 5:0 на полувремето след гол на Юри Тилеманс и два на Айозе Перес. Испанецът оформи хеттрика си през втората част, а още два добави Джейми Варди. Точен бе и Джеймс Мадисън. В последната минута Варди вкара от дузпа за хеттрик и счупи рекорд.

Това е най-голяма победа на гостуващ отбор в историята на английския футбол. Подобрява рекорда на Висшата лига на Манчестър Юнайтед, който би Нотингам Форест с 8:1 преди 20 години. Победата е най-голямата за Лестър изобщо в историята и идва година след трагичната смърт на неговия собственик Вишай Шривадданапрабха.

Снимка: AP/БТА

Това е втората такава победа през този сезон във Висшата лига след тази на Манчестър Сити над Уотфорд с 8:0.

С този исторически резултат под проливен дъжд шампионите от 2016-а задминаха именно "гражданите" в класирането, но те са с мач по-малко. С поражението Саутхемптън влезе в зоната на изпадащите. Съвсем заслужено.