Астън Вила сензационно победи Арсенал с 3:0 на "Емирейтс" и записа още един великолепен успех през този сезон, след като по-рано отнесе шампиона Ливърпул със 7:2.

След победата на "Олд Трафорд", Микел Артета мислеше, че най-накрая е намерил цаката на своя отбор, но "артилеристите" бързо бяха приземени от бирмингамци, които само преди месеци се бориха за кожата си в елита.

Арсенал остава във втората половина на класирането след шоу от съперника им, който стои гордо на шестата позиция.

Два гола за виляните вкара Оли Уоткинс, който има вече голове във Висшата лига колкото суперзвездите Пиер-Емерик Обамеянг, Александър Лаказет и Николас Пепе взети заедно.

Шоуто на Вила започна още в първата минута, когато редовен гол на Джак Макгин бе отменен странно с ВАР заради негов съотборник пред вратаря. И без неговото присъствие, Бернд Лено нямаше да има никакъв шанс да спаси. Но от ВАР вече всичко може да се очаква.

Добрата игра на Вила даде резултат в 25-ата минута. Бакайо Сака си отбеляза автогол след остро центриране на Мат Таргет.

На другата врата именно сака и Лаказет направиха пропуски за домакините. В 48-ата минута Лено спаси удар на Трезеге.

В 72-ата минута Вила реши мача в своя полза с фамозен втори гол. Дъглас Луис центрира към Рос Баркли, който отклони към Уоткинс. Последният с фантастичен удар от воле завърши чудесната комбинация.

Само три минути по-късно Уоткинс вкара и шестия си гол за сезона след асистенция на другия шоумен в мача - Грийлиш.

Статистиката бе красноречива. Вила отправи повече удари, повече точни и бе далеч по-опасният от двата отбора. Феновете в Бирмингам вече мечтаят за един специален сезон с Дийн Смит начело.