Действащият шампион на Англия Ливърпул отнесе шеста поредна загуба на своя "Анфийлд" за първи път в историята на клуба.

Мърсисайдци загубиха с 0:1 от новака Фулъм и кошмарната им серия продължава, като това бе удобен двубой тя да бъде прекънсата.

Фулъм обаче изигра перфектен тактически мач и стигна до победно попадение в 45-ата минута с хубаво изпълнение на Марио Лемина, който открадна топката от Мохамед Салах.

Мърсисайдци отново играха без живец и идея как да стигнат до попадение, а в тези шест загуби те вкараха само веднъж.

Бяха много слаби през първото полувреме, когато Фулъм стигна до по изгодните ситуации. Адемола Лукман стреля встрани в 11-ата минута, а в 29-ата минута същото направи Иван Кавалейро.

В 35-ата минута Лукман за втори път по чудо не вкара гол, като пак стреля в аут от перфектна позиция.

Все пак логичното се случи в 45-ата минута, когато след центриране от фаул топката бе изчистена и се оказа в Мохамед Салах, който се забави. Лемина му открадна топката и с шут по диагонала матира Алисон за 1:0.

През втората част Ливърпул владееше повече топката и направи общо девет опита да вкара гол. Много малко от тяб обаче бяха истинска заплата за вратата на съперника. Голяма част от атаките на мърсисайдци завършваха със засади.

Така продължава силната серия за Скот Паркър и компания, въпреки че тимът остава в зоната на изпадащите - 18-о място с 26 точки. Ливърпул е седми с 43 и в края на уикенда може да е на седем точки от топ 4.

В друг мач, който се игра днес, Уест Бромич и Нюкасъл завършиха наравно 0:0.