Локомотив (Пд) достигна четвъртфинал за Купата на България, която защитава след два поредни триумфа в турнира. Но отново го направи "разимнавайки се с тежка уплаха", и пак срещу отбор от третото ниво на футбола у нас.

Носителят на трофея губеше от Беласица на свой терен с 0:1 само 17 минути преди края, но стигна до 2:1 и остава в играта за трета поредна купа.

Димитър Стоев вкара при контраатака в 51-вата минута и шокът надвисна със страшна сила над стадиона в Пловдив. А и над турнира, защото опасността Локо да отпадне си беше съвсем реална.

Минутите минаваха и положения почти липсваха въпреки силния натиск на фаворита.

И така до 73-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на Локо.

Решението предизвика спорове от играчите на Беласица -  Димитър Илиев тръгна срещу бранителя на гостите Атанас Димитров и прекара топката през краката му. Защитникът прибра крака си, не спря капитана на Локо и с ръце, но Илиев се блъсна в него и падна на земята. По буквата на закона това е препречване и нарушение, но не е ясно как Димитров можеше да избегне контакта срещу налитащия играч на съперника.

Гостите протестираха, но - напразно.

От 11 метра Димитър Илиев - най-добрият футболист у нас за 2020-а, изравни.

В 87-ата минута Бирсент Карагерен, друг от националите на Локо, донесе победата с гол на облекчението. Той получи топката на трудна позиция, но стреля много добре по диагонала от въздуха и вкара.

Така Локо отново се измъква срещу отбор от трета лига, след като в миналия кръг игра продължения за драматичното 4:3 срещу Загорец (Нова Загора). Тогава 2:2 в редовното време донесе нови инфарктни моменти и допълнителни 30 минути за носителя на купата.

Локо отново бе на ръба, но явно в този турнир и късметът си обича "черно-белите" в последните вече три сезона.

Те не са губили в мач от Купата на България от октомври 2017 г., когато Славия ги елиминира с продължения в София.