Първенецът на България по футзал Амиго Северозапад записа втора поредна победа в квафиликационния минитурнир на европейската Шампионска лига, домакин на който е София. В зала "Арена София" съставът на Делян Койчев разгроми с 6:1 Тел Авив, след като в деня на откриването надигра категорично с 4:1 и австрийския Диамант Линц.

Така българският шампион събра актив от 6 точки, колкото има и шведският Йоребро. Съдбата на първото място в групата ще се реши в сблъсъка между Амиго и Йоребро в събота от 14:00 ч. отново в зала "Арена София". Победителят в потока продължава към следващия квалификационен турнир.

Иначе по подобие на първия мач с Диамант, Амиго успя да открие рано резултата и срещу Тел Авив.

Авторът на два гола срещу австрийците, украинецът Васил Кефа, отново се превърна в герой, като се разписа още в третата минута и даде преднина на Амиго. В седмата обаче Езра изравни за гостите от Израел.

В края на първата част българският отбор имаше страхотен шанс да излезе отново напред в резултата, след като получи право да изпълни дузпа, но ударът на Цветелин Анжелов бе отразен от вратаря Давид Битон.

Все пак след почивката играчите на Амиго успяха да наложат волята си и пречупиха съперника си с три мълниеносни гола в рамките на една минута. Първо Христо Костов вкара за 2:1 с изключително красив удар, а броени секунди по-късно Алексей Степанов покачи на 3:1.

Малко след това Сенюк се разписа за 4:1. Три минути преди края бразилецът Луис Фильо прати топката в мрежата за 5:1, а в последните секунди Анжелов оформи крайното 6:1.

Билети за решителния сблъсък с Йоребро в събота от 14:00 ч. може да бъдат закупени в търговската мрежа на Eventim, както и на касите на "Арена София". Всички приходи от продажбата им ще отидат в подкрепа на 8-годишната Поли, която се бори с детска церебрална парализа.