Новият шампион на Испания се казва Атлетико (Мадрид).

Последният кръг в Ла Лига не разочарова, като “дюшекчиите” и градския им съперник Реал, който до последно бе в борбата за титлата, изиграха трудни мачове и в крайна сметка “червено-белите” си заслужиха трофея, който е първи за тях в първенството от 2014 година насам.

Шампионите трябваше да правят обрат при гостуването си във Валядолид, където се оказаха догонващи в резултата след по-малко от 20 минути футбол. Оскар Плано откри след контраатака и така даде надежда на домакините в битката за оцеляване, която те в крайна сметка не успяха да спечелят.

Анхел Кореа даде спокойствие на Атлетико дванадесет минути след началото на второто полувреме. Аржентинецът отбеляза с удар по земя, който се оказа неспасяем за Жорди Масип и влетя в долния му ляв ъгъл. Деет минути по-късно Луис Суарес отбеляза поредния си гол, с който изведе столичани напред - уругваецът се откъсна зад защитата на съперника и преодоля без особено проблеми вратаря.

За Атлетико това е втора титла под ръководството на Диего Симеоне, както и общо девети трофей откакто аржентинския наставник е начело на “лос колчонерос”. Тази година Чоло отбелязва десет години от назначението си в мадридския тим.

В Мадрид, където Реал посрещна Виляреал, също бе интересно, a в крайна сметка aко Атлетико се провалил във Валядолид, “белите” щяха да триумфират с титлата, защото самите те сътвориха обрат за 2:1 срещу "жълтата подводница".

Първият гол на “Алфредо ди Стефано” дойде в средата на първото полувреме. В 20-ата минута прехвърлящ пас на Жерард Морено намери Йереми Пино, който от своя страна прати топката встрани от обсега на Тибо Куртоа.

Реал отбеляза в 55-ата минута, но попадението на Карим Бензема не бе зачетено след дълги прегледи с ВАР. Причината бе наистина тънка засада на френското острие.

Нападателят все пак отбеляза и редовен гол - три минути преди края за 1:1, а в добавеното време асистира на Лука Модрич за победния гол

По всяка вероятност това е била последната среща на Зинедин Зидан като треньор на клуба, защото се очаква френската легенда да обяви напускането си.

Изпадащите от елита са Уеска, Валядолид и Ейбар.