Немският Айнтрахт Франкфурт довърши задачата си да се класира за осминафиналите на Лига Европа, макар и с ден по-късно

"Орлите" завършиха наравно 2:2 в гостуването си на Ред Бул Залцбург, но благодарение на победата си с 4:1 у дома преди седмица, продължиха с общ резултат 6:3.

Мачът в Залцбург трябваше да се играе вчера, заедно с останалтие мачове от турнира, но тежките метеорологични условия в австрийския град го отложиха с 24 часа.

Това не отне от желанието на домакините за паметен обрат, които на два пъти повеждаха в резултата, но Айнтрахт изравняваше, за да си подигури мястото в следващата фаза.

Там ги очаква Базел, а "орлите" няма как да не искат емоциите от миналия сезон, когато достигнаха до полуфиналите, а само изпълненията на дузпи ги лишиха от финал.

Още в 10-ата минута на мача с мощен шут Андреас Улмер вдъхна надежди на гостите, които обаче бяха попарени от Андре Силва. Португалецът изравни с глава в 30-ата минута.

Втората част на мача бе идентична. Жером Онгуен успя да изведе Залцбург отново напред, но Анре Силва пак изравни, с което реши всичко в сблъсъка.