Ботев (Пловдив) най-сетне успя да спечели първата си победа като гост през сезона. “Канарчетата” взеха трите точки в Благоевград като гост на Пирин след 1:0, като победното попадение бе дело на капитанът Тодор Неделев.

Единственият гол на стадион “Христо Ботев” дойде в 20-ата минута, когато Ботев направи страхотна бърза атака, последва спасяване на вратаря на домакините, след което Джеймс Ето’о комбинира с Неделев, а той прати топката в мрежата с левия си крак.

“Орлетата” напълно логично се втурнаха напред, търсейки изравнително попадение и пет минути преди края на полувремето получиха дузпа. Тя бе изпълнена от Красимир Станоев, който обаче не успя да преодолее Георги Аргилашки.

Домакините бяха по-настоятелни и след подновяването на играта, като създадоха няколко опасности, които така и не успяха да се превърнат в гол.

Пловдивчани също отвърнаха с поредица добри атаки, но и те, подобно на съперника, не успяха да стигнат до гол през второто полувреме.

“Жълто-черните” са втори в класирането с 25 точки, но и четири мача повече от третия ЦСКА. Благоевградчани пък остават единадести - точно под чертата, с 11 точки в актива си.