Скромният тим на Брентфорд дочака своята голяма вечер при завръщането си в елита след 74 години лутане из долните нива на английския футбол.

"Пчеличките" от Западен Лондон дадоха старт на сезона във Висшата лига с исторически успех с 2:0 над градския съперник Арсенал.

Наистина голям успех за отбора на Брентфорд, който почти няма фенове, свидетели на последния мач в елита през 1947-а. Тази победа за тима бе напълно заслужена, защото макар и едно от големите имена в английския футбол, Арсенал бе тотално неузнаваем.

"Артилеристите" продължиха да раочароват своите фенове, а играта им предизвика иронични коментари в социалните мрежи. Легендата на английския футбол и настоящ телевизионен анализатор - Гари Линекер, дори си позволи шеговито да заяви, че все пак вярва, че Арсенал ще успее да се спаси от изпадане.

Брентфорд от своя страна заложи на доста солидна игра в отбрана и разчиташе на контраатаки, които в крайна сметка донесоха успех.

Резултатът откри Серхи Каньос в 22-ата минута, когато навлезе в наказателното поле, чудесно обърна посоката и се разписа за 1:0.

През тази първа част Брентфорд също така уцели греда, направи и още един много чист пропуск.

Макар Арсенал да заигра значително по-добре в офанзивен план през втората част, гол така и не падна, докато "пчеличките" решиха всичко с второ попадение в 73-ата минута.

Показателно за стила на новаците е начинът, по който падна гола. Силно хвърлен тъч в английски стил, топката някак достигна до втората греда, където нахлуващия Кристиан Ньоргаард надскочи всички и с глава я прати във вратата за крайното 2:0.