Ботев (Враца) поведе класирането в родния футболен елит. В първата среща от третия кръг на новия сезон врачани надиграха Царско село като гости в София, за да продължат серията си от мачове без загуба, която вече се простира в три срещи, а в последните два кръга футболистите на Даниел Моралес постигнаха две победи.

Тийнейджърът Мирослав Маринов откри резултата за гостите още във втората минута в петък вечер в столицата. 17-годишният нападател отбеляза дебютния си гол в елита след малко повече от минута футбол, като собственоръчно изработи своя гол.

Той проби по десния фланг и подаде към свой съотборник, който от своя страна центрира към далечната греда и там отново бе Маринов, който вкара за 1:0.

Домакините все пак изравниха в последната минута на първата половина на мача. Тогава отново имаше центриране към далечната греда, където Димо Бакалов бе най-съобразителен и вкара с глава за 1:1.

И двата отбора си размениха по една опасна атака в първия четвърт час след началото на второто полувреме, но без да се стигне до голове.

Девет минути преди края гостите пак поведоха, но този път след автогол - на лятното попълнение на “царете” Александър Александров. Десният бек не успя да се намеси добре след отразена от вратаря на домакините топка и я прати във вратата си за 2:1 в полза на Ботев.

В 87-ата минута Милчо Ангелов се размина с изравнителен гол, засичайки центриране, което излезе в аут.

Ботев (Враца) е начело на таблицата със 7 точки от три кръга, докато Царско село е на девето място с две равенства и една загуба.