УЕФА прати един от топ реферите си в София, за да ръководи баража за Евро 2021 между България и Унгария.

Родният национален тим посреща унгарците в четвъртък, от 21:45 часа на националния стадион "Васил Левски". Победителят от този мач ще се изправи срещу един измежду отборите на Румъния и Исландия за място на Европейското първенство.

Двубоят с маджарите ще бъде ръководен от поляка Шимон Марчиняк, който в последните години е неизменна част от заключителните фази на евротурнирите. Той също така бе част от Мондиала в Русия и Евро 2016 във Франция.

Марчиняк до този момент не е ръководил мач на България или на роден тим в евротурнирите. Все пак той е получавал наряд в София, но като четвърти съдия на мача между Берое и Рапид (Виена) преди десетилетие.

В четвъртък за първи път националния тим на България ще играе в мач със системата ВАР. Тя ще бъде приложена за първи път на националния стадион "Васил Левски". До този момент у нас единственият мач с ВАР бе 1/16-финалният сблъсък от Лига Европа между Лудогорец и Интер в началото на годината.

Помощници на Марчиняк ще бъдат съотборниците му Павел Соколницки и Томаш Листкиевич, а за ВАР ще отговаря Павел Гил.