"Анфийлд" ликува след луда драма и победа за Ливърпул, дошла буквално с последното докосване в мача.

Мърсисайдци надвиха Нюкасъл с 2:1, спасявайки се по инфарктен начин от очертаващата се четвърта издънка за първите пет кръга.

Мачът на "Анфийлд" вървеше при резултат 1:1, а Ливърпул бе пред угрозата да запише третото си реми от началото на сезона, докато не дойде последната атака.

Домакините успяха да се доберат до корнер, а след неубедителното изчистване на отбраната на гостите, Фабио Карвальо с воле, отбило се в горната греда и озовало се в мрежата, хвърли "Анфийлд" в истински екстаз.

Иначе резултата откри новата рекордна покупка на гостите Александър Исак, който в 38-ата минута показа защо Нюкасъл плати 70 милиона евро за услугите му.

В 61-ата минута Ливърпул все пак заслужено изравни чрез Роберто Фирмино, преди да дойде късната драма, донесла трите точки на мърсисайдци.

Далеч по-лека задача имаше директния конкурент за титлата Манчестър Сити, който разби с 6:0 новака Нотингам Форест.

В основата на разгрома бе новата звезда на "гражданите" Ерлинг Холанд, който записа бърз хеттрик още през първата част.

Само от 12-ата до 38-ата минута развихрилият се норвежец показа, че след терените на Австрия и Германия, няма намерение да спира да бележи и по тези на Англия.

Хеттрикът му реши мача, а през втората част гол на Кансело и два Алварес оформиха разгромното 6:0.

Друг от претендентите за челните места - Арсенал, постигна труден успех с 2:1 над Астън Вила, докато Тотнъм направи 1:1 в лондонското дерби срещу Уест Хем.

След пет кръга лидер е Арсенал с перфектния си актив от 15 пункта, следван от Манчестър Сити с 13 и Тотнъм с 11.