Реал Мадрид за рекорден пети път стана световен клубен шампион.

"Белия балет" победи във финала в Мароко азиатския първенец Ал Хилал с 5:3 в мач, който се превърна в нещо като демонстративен.

Испанският и саудитският шампион заложиха на много атакуващ стил, но класата на отбора на Карло Анчелоти си пролича. Така италианският наставник спечели отличието за трети път в кариерата си, с което изравни Пеп Гуаридола на върха в класацията.

Абсолютен рекордьор по този показател обаче е германският халф Тони Кроос, който за шести път е световен клубен шампион - пет пъти с Реал и веднъж с Байерн.

ЕТО КАКВО СЕ СЛУЧИ ДНЕС В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА >>>

"Кралския клуб" изглеждаше, че ще има лесен мач, след като поведе с 2:0 до 18-ата минута чрез голове на Винисиус Джуниор и Федерико Валверде.

В 26-ата минута Муса Марега вкара за саудитския тим и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:2.

В 54-ата и 58-ата минута Реал вкара два бързи гола чрез Карим Бензема и Валверде. Лучиано Вието върна попадение за 2:4 в 63-ата минута, но шест по-късно отново Винисиус се разписа за 5:2. Последният гол бе отново на Вието в 79-ата минута.

В мача за третото място бразилският Фламенго победи египетския Ал Ахли с 4:2.