Реал (Мадрид) спечели с 3:0 домакинството си на Алавес в Ла Лига и така донякъде обърна гръб на разочарованието, което претърпя в Шампионската лига по-рано през седмицата. “Белите” не бяха особено убедителни при гостуването си на Пари Сен Жермен в осминафиналите на надпреварата и отстъпих с 0:1 след късен гол на Килиан Мбапе.

Подробне репортаж от мача с Алавес може да гледате тук.

В събота вечер в испанската столица обаче те изглеждаха като съвсем различен отбор, което не би трябвало да е изненада с оглед на това, че срещу тях бе един от трите отбора, които са в зоната на изпадащите в испанския елит.

Баските бяха подложени на истински обстрел от страна на съперника - Реал отправи почти 20 удара, като 10 от тях не попаднаха в рамките на вратата, 9 все пак стигнаха до целта, а три бяха блокирани.

Марко Асенсио с хубав далечен шут даде преднина на домакините след малко повече от час игра, в 80-ата минута Винисиус удвои след брилянтно развила се атака, започнала още от собствената половина на домакините, а Карим Бензема добави гол от дузпа за 3:0 в продължението на редовните 90 минути.

С победата Реал възстанови, макар и временно, седемте точки аванс пред втория Севиля.

Загубата пък е под №15 в 25 мача за Алавес, като това отрежда на някогашния тим на Благой Георгиев предпоследното деветнадесето място в таблицата.