Реал (Мадрид) се издъни в Украйна, допускайки поражение с 0:2 от местния шампион Шахтьор.

Така украинците за втори път победиха Реал в рамките на този сезон след онова 3:2 насред Мадрид през октомври.

По този начин класирането на Кралския клуб напред в турнира изобщо не изглежда сигурно, защото кръг преди края испанският шампион заема третата позиция.

Реал има равни точки с Шахтьор - по 7, но предимстовто в директните мачове е за украинците. Двата тима имаха късмет, защото лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) загуби от Интер с 2:3, като преднината на немсците на върха остана само една точка. Интер пък дебне с 5 точки от последната позиция.

Така Реал държи съдбата в своите ръце, защото след седмциа приема Борусия, а успех ще прати Кралския клуб в елиминациите на Шампионска лига.

А в последните си два мача Шахтьор отнесе общо 10 гола от Борусия, като нищо не предвещаваше днешният им звучен успех над Реал насред Киев. Двубоят се игра в столицата заради сложната политическа обстановка в Донецк, където вече няколко години "миньорите" не са играли своите европейски домакинства.

Студеното и ветровито време в Киев, примесено с валеж от нещо между дъжд и сняг, със сигурност повлияха на качестовто на мача.

Все пак Реал бе по-активният тим през първата част, докато Шахтьор заложи на защитен подход, надявайки се да излъже испанския си опонент на контраатака.

Макар мадридчани да не играеха най-добрия си футбол, гредата спря шут на Марко Асенсио, а вратарят Анатолий Трубин трябваше да спасява няколко опасни удара в очертанията на вратата си.

Двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката, а с това изглежда планът на Шахтьор проработи. Украинците излязоха коренно преобразени през втората част, като заиграха доста по-агресивно, а това бързо даде резултат.

Снимка: АР/БТА

Още в самото начало на полувремето Тайсон излезе очи в очи с Куртоа, но белгийския страж спаси.

В 57-ата минута обаче той нямаше шанс след удара на Дентиньо, с който бразилецът изведе Шахтьор напред.

Естествено, че след гола Реал хвърли всички сили в атака, а и нямаше друг избор. Агресията и натискът обаче не водеха до чисти ситауции, като отбраната на Шахтьор умело се справяше с опасностите.

Така дойде 82-ата минута на мача, когато украинците тотално убиха интригата в мача.

При една от все по-редките си контраатаки, Манор Соломон отлично си осигури позиция за удар, като с хубав шут в близкия на вратаря удар успя да удвои.

В оставащите десетина минути до края двата отбора просто доиграваха срещата, като по действията на играчите на Реал си личеше, че и те вече не вярват в чудото.