Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и спечели градското дерби срещу Атлетико с 3:1.

Успехът бе първи за "Кралския клуб" на новия стадион на градския съперник - "Уанда Метрополитано".

Това бе и първият случай, в който Атлетико допуска три гола на този стадион в мач от първенството.

Любопитен факт е, че именно Реал е последният отбор вкарвал три гола в един мач при гостуване на Атлетико. Това се случи през 2016-а, през 2016-а, при победа на с 3:0 на "Висенте Калдерон".

Резултатът в днешния мач бе открит от Каземиро след само 16 минути игра.

Бразилецът бе забравен от бранителите в червено и вкара страхотен гол със задна ножица.

Атлетико обаче не се стресна от полученото попадение и бързо стигна до изравнителен гол.

Антоан Гризман получи страхотен извеждащ пас от Анхел Кореа и останал очи в очи с Куртоа, пусна топката между краката на вратаря.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Двата тима продължиха с атаките, като след изравнителното попадение Атлетико изглеждаше по-опасният тим на терена, но тогава блесна геният на Винисус.

Младият бразилски талант нахлу в наказателното поле и бе съборен от Хименез, а съдията отсъди дузпа.

Останаха съмнения дали нарушението не започва извън наказателното поле, но съдията не промени решението си.

С изпълнението се нагърби Серхио Рамос, който отново изведе Реал напред.

През втората част мачът се изнерви. На терена преобладаваха нарушенията, а съдията показа доста картони.

Решителният момент дойде в 74-ата минута, когато Гарет Бейл бе изведен от Лука Модрич и с хубав диагонален шут вкара трети гол за Реал.

Това сякаш прекърши "дюшекчиите", които останах и с човек по-малко няколко минути по-късно и вече нямаха сили да се противопоставят.

Така Реал се приближи на пет точки от лидера Барселона, но каталунците имат и мач по-малко.