Кристиано Роналдо най-накрая вкара с екипа на Ювентус в официален мач - и то два пъти.

Португалската суперзвезда не успя да се разпише в първите три мача на новия си отбор в Серия "А", но донесе победата с попаденията си за 2:1 у дома над Сасуоло.

Както е през цялата му кариера, да вкара за Роналдо изглеждаше страшно лесно.

Първият гол дойде в 50-ата минута, когато защитникът на гостите Джанмарко Ферари необяснимо отклони топката в гредата на собствената си врата след корнер. Кълбото отиде в краката на Кристиано на 2 метра от празната врата и той с лекота вкара.

Второто попадение падна след класическа контраатака в 65-ата минута, когато Емре Джан изведе Роналдо и той стреля по диагонала с левия крак. В края гостите само намалиха с гол на Кума Бабакар с глава, но нямаха сили за сензация.

Кристиано вкара два, а колко изпусна...?!

Роналдо можеше да запише поне хеттрик, след като три пъти не реализира от ситуации, от които вкарва със затворени очи - от 3-4 метра, непокрит, с добавки, при паднал вратар...

Пропуските обаче не повлияха на резултата, а носителят на "Златната топка" със сигурност ще навлиза в по-добра форма.

Свидетел отблизо на историческото събитие с първите голове на Роналдо бе и бившият левскар Мехди Бурабия, който игра цял мач за Сасуоло.

Юве е на върха с пълен актив след 4 кръга, но друг от водещите тимове на Италия - Рома, допусна изненадващо 2:2 у дома с Киево.

Домакините поведоха бързо с 2:0, за да изпуснат тотално инициативата и да подарят точка на борбените момчета от Верона, наричани с култовия прякор "летящи магарета".