Русия победи България с 1:0 във футболна контролна среща, която се игра на стадиона на Динамо в Москва.

Срещата беше генерална репетиция за "Сборная" преди началото на Евро 2020, на което отборът на Станислав Черчесов ще мери сили с Белгия, Финландия и Дания.

Точно изпълнена късна дузпа на Александър Соболев преодоля българската защита и Ясен Петров продължава да е без победа начело на "трикольорите", като това беше третата му загуба в пет мача.

Срещата бе четири дни след равенството на България със Словакия, като за нашите предстои тежка визита на Франция в още една контролна среща.

Снимка: AP/БТА

Днес националите играха изцяло в защита и се справиха почти перфектно преди в 85-ата минута Валентин Антов да препъне Алексей Миранчук и от бялата точка да се разпише Александър Соболев. Загубата е трета за България срещу Русия в исторически план при общо изиграни пет мача.

Химнът на Русия бе изпълнен не от кой друг да е, а от Филип Киркоров. На трибуните бе изпълняващият длъжността президент на БФС Борислав Михайлов.

Страхотен шанс пред България се откри още в четвъртата минута. Кирил Десподов свърши добра работа в наказателното поле и подаде на Момчил Цветанов, но крилото на Локомотив отправи удар, който бе спасен от Шумин, а след това напрежението продължи, но отбраната се справи.

В деветата минута Ясен Петров трябваше да направи ранна принудителна смяна. Кристиян Малинов се контузи и бе заменен от Павел Витанов.

В десетата минута Роман Зобнин имаше добър шанс да открие резултата. Той получи добър шанс от Дзюба, но ударът му мина над вратата.

Последва успокояване на играта и поредни центрирания в българското наказателно поле, с които защитата ни се справяше. Русия обаче владееше инициативата почти изцяло. В 28-ата минута Оздоев отправи красив удар по диагонала, но топката мина над гредата.

В 38-ата минута Зобни за пореден път стреля към нашата врата и отново след добра работа на Дзюба. Ударът обаче бе твърде лек и в обсега на Караджов.

Първите 15 минути на втората част също минаха под знака на скуката. Русия продължи да затяга обръча, но не и да създава опасни ситуации. България рядко поглеждаше към противниковата врата, а играта често биваше накъсвана със смени и от двамата селекционери.

В 68-ата минута Русия получи възможност за гол след центриране от корнер. Топката стигна до Георги Джикия, но и този удар мина високо над вратата. Мерникът на руснаците бе под всякаква критика.

В 73-ата минута Георги Георгиев направи изумително спасяване с една ръка на вратата на България. След подаване от фаул топката бе пратена на крака на Юри Жирков, който отправи силен шут, но стражът на Черно море впечатли.

Четири минути по-късно в една от редките атаки на България Кирил Десподов намери Атанас Илиев, но той не успя да спре топката. В противен случай щеше да има шанс да стреля сам срещу вратаря.

В 83-ата минута Русия заслужено получи правото да изпълни дузпи. Алексей Мирунчук влезе на пробив в наказателното поле и Валентин Антов вдигна крака си и го препъна. Александър Соболев застана зад бялата точка и бе точен с удар по земя.

В самия край на мача Мостовой имаше златен шанс да вкара втори гол за домакините, но не уцели вратата с удар по тревата.