Ювентус се сбогува с Шампионската лига в осминафиналите за втора поредна година. След като през миналия сезон Лион елиминира италианските шампиони, сега това стори Порто, при това с човек по-малко при гостуването си на “Ювентус Стейдиъм” в Торино. Домакините все пак спечелиха с 3:2 след продължения (2:1 в редовното време), но загубата с 1:2 в Португалия се оказа решаваща за съдбата им и напред към четвъртфиналите продължиха “драконите”.

Така Юве продължи негативната тенденция да отпада на елиминации в Шампионската лига след загуба в първия мач, като това се случва в шест от последните им седем такива случая.

Порто можеше да шокира рано-рано Ювентус, след като Мехди Тареми стреля с глава и уцели напречната греда след по-малко от 10 минути футбол. Ювентус отвърна също с центриране и опасност с глава, но топката профуча над вратата след опит на Аарън Рамзи.

По-малко от десетина минути след тези събития, португалците получиха дузпа, след като Мерих Демирал фаулира изключително енергичния Тареми. С изпълнението се нае Серджио Оливейра, който прати топката в обратния на Войчех Шчесни ъгъл и откри резултата, увеличавайки преднината на “драконите” след победата в първия двубой.

Гостите не се прибраха в глуха защита, а атакуваха при всяка удобна възможност. Все пак, напълно в реда на нещата, повечето атаки бяха за Юве, които обаче така и не успяха да намерят начин да отбележат и на полувремето изоставаха с 0:1 (1:3 в общия резултат).

Това се промени почти веднага след рестарта на двубоя, когато в 49-ата минута Федерико Киеза изравни. Кристиано Роналдо овладя центриране в наказателното поле и подаде към Киеза, който от няколко метра с фалцов удар завърши атаката, която сам бе започнал малко по-рано - 1:1.

Тареми направи задачата на Ювентус поне привидно по-лесна, след като бе изгонен за два жълти картона между 52-ата и 54-ата минута, като втория бе за изритване на топката…

Киеза уцели гредата малко след това, а в 63-ата минута отбеляза и втория си гол, този път с глава след центриране на втора греда на Хуан Куадрадо - 2:1. Младокът можеше да стигне и до хеттрик шест минути пред края на редовното време, но Агустин Маркезин го лиши от трети гол и остави Порто в турнира.

Гостите не допуснаха гол в остатъка от редовното време и така срещата отиде в продължения. Там първите 15 минути приключиха без попадение, но вторите се превърнаха в същински трилър, след като в 115-ата минута Оливейра пак изравни с топовен изстрел по земя от над 30 метра от пряк свободен удар. Кристиано Роналдо, който бе в стената, само успя да изгледа как топката влиза в мрежата.

“Бианконерите” изоставаха по-малко от две минути, защото Адриен Рабио отново изведе италианците напред с гол с глава за 3:2.

В 120-ата минута от Юве поискаха дузпа след падане на Де Лихт, но такава не бе отсъдена, а след още четири добавени минути всичко за тях приключи с последния съдийски сигнал, с който Порто продължи напред заради двата си гола на чужд терен.