Националният футболен отбор на Русия изигра първия си мач след 10-месечна пауза, която се наложи заради инвазията на страната в Украйна.

"Сборная" победи Киргистан с 2:1 в контролна среща, която се игра в столицата Бишкек. Отборът на Валерий Карпин изостана в резултата в 24-ата минута след гол на Алимардон Шукуров, но успя да обърне с попадения на Александър Соболев от дузпа в 30-ата и на Даниил Уткин в 89-ата.

Това е първи мач за Русия от ноември 2021-а, когато отборът регистрира загуба с 0:1 от Хърватия в световните квалификации. След това трябваше да участва в плейофите за класиране на Мондиала в Катар, но изхвърлянето на отбора бе първа част от множеството санкции, които бяха наложени от ФИФА и УЕФА.

Снимка: AP/БТА

След това Русия не получи възможност да играе и в Лигата на нациите, където жребият бе отредил да е в група с Израел, Исландия и Албания. Освен това наскоро стана ясно, че "Сборная" няма да е в жребия за квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

Русия има още планирани контроли до края на годината, като една от сигурните е срещу Босна и Херцеговина през ноември.