В експериментален състав Барселона победи Интер с 2:1 на "Сан Сиро" и го изхвърли от тазгодишното издание на Шампионска лига.

"Нерадзурите" за втора поредна година отпадат в груповата фаза и ще играят в 1/16-финалите на Лига Европа. Този път това е за сметката на Борусия (Дортмунд), който се класира напред, но има и нещо общо - отново Барса е причината за несгодите им.

Преди година "каталунците" направиха равен и победа срещу Интер в групите, а сега го победиха на два пъти. 364 дни преди днешния мач Барса допусна късен гол срещу Тотнъм на "Камп Ноу" и окончателно лиши Интер от осминафинал. Сега отново е черната котка. Отборът на Антонио Конте се нуждаеше от задължителна победа днес, но допусна твърде много грешки в отбрана срещу отбор на Барса, който беше без Лионел Меси и много още от титулярите си.

В другия мач от групата Дортмунд трудно победи коравия Славия (Прага) като домакин с 2:1 и се класира като втори с 10 точки, на три пред Интер. Барса остана лидер със завиден актив от 14 пункта.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В петата минута дойде първият много добър шанс за Интер, който веднага се втурна в атака. Д'Амброзио получи в наказателното поле и стреля много високо в компанията на бранител на Барса. В последствие удар на Лукаку, който носеше наглед сигурен гол, бе блокиран от Клеман Ленгле в последния момент. Вратарят Нето също трябваше да се проявява в една ситуация преди 20-ата минута след удар на Д'Амброзио.

Максимата, че когато не вкараш, ти вкарват, се спази и в този мач. Барса откри резултата в 23-та минута чрез 21-годишния Карлес Перес, който се възползва от много бърза комбинация на Антоан Гризман с Артуро Видал. Чилиецът светкавично отклони към голмайстора, за да го изведе на чудесна позиция. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди гола за редовен. Малко след това Ленгле имаше фантастичен шанс да направи 2:0, но не уцели вратата при едно статично положение.

На другия край на игрището Лукаку и Д'Амброзио направиха по още един съществен пропуск. В 44-та минута обаче белгиецът най-после реализира заслужен гол за "нерадзурите". Той преодоля Нето с добър удар по земя в ситуация, в която колегата му Лаутаро Мартинес свърши прекрасна работа с гръб към вратата, за да опази топката.

Снимка: AP/БТА

Изненадващо голът не смути каталунците и те излязоха много уверени за втората част, макар че съперникът им продължи да търси задължителна победа. Удар на Гризман беше спасен от Ханданович в в 58-та минута.

Малко след това Ернесто Валверде включи в екшъна резервния си коз Луис Суарес, който допълнително раздвижи атаката.

Последваха минутите на Интер и по точно Лаутаро Мартинес. Негов удар мина покрай вратата, а в 74-та минута попадение на неговата сметка бе отменено заради засада. Това се случи и с гол на Лукаку в 81-та минута. "Нерадзурите" не можеха да повярват на липсата си на късмет.

На контраатака две много грешни отигравания лишиха Барса от гол, но той стана факт в 86-та минута, когато със страхотен шут по земя се разписа младият Ансу Фати.