Манчестър Сити е все по-близо до защита на титлата във Висшата лига, след като сякаш спечели един от най-трудните си мачове до края на сезона. А от него остават само два кръга.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола разгромиха Уулвърхямптън като гост с 5:1 след истинско шоу от Кевин Де Бройне, който се превръща в една от най-големите легенди на отбора. Гениалният белгиец отбеляза и четирите попадения и беше като "отвързан" в стремежа си да донесе важната победа. Едно попадение в края добави Рахийм Стърлинг, а точен за домакините бе Леандер Дендонкер.

Успехът носи актив от 89 точки за Сити, което продължава да е с три повече от Ливърпул. Победа и равенство в мачовете до края на сезона ще свършат работа на шампионите, като точките трябва да дойдат в мачове срещу Уест Хям (гостуване) и Астън Вила (домакинство). Сити продължава да гази съперниците си и да не допуска напрежението да достигне редиците. В последните пет кръга тимът вкара внушителните 22 попадения.

"Вълците" не успяха да зарадват Ливърпул, като вместо това допуснаха четвърта загуба в последните пет кръга и остават осми с 50 точки.

Шоуто на Де Бройне започна още в седмата минута, когато той откри с удар по земя след супер асистенция на Бернардо Силва. Радостта на "гражданите" продължи само четири минути. Леандер Дендокер изравни с подобно изпълнение след пас на Педро Нето.

След това обаче дойдоха отново минутите на Де Бройне и този път те бяха решаващи. В 16-ата белгиецът прати топката зад вратаря Жозе Са, след като португалецът изби топката в краката му. Хеттрикът стана факт в 24-ата минута, когато Де Бройне взе топката, проби през центъра между четирима и я прати неспасяемо във вратата. Сърдитата му физиономия при радостта подсказваше, че това е човек с мисия.

А мисията продължи да е възможна, за да донесе четвъртия му гол в 60-ата минута. Той бе и най-лесният му за деня. В края остана време и за Рахийм Стърлинг да се разпише след триходова комбинация, започната от Джак Грийлиш и продължена от Жоао Кансело.

В другите мачове от днес:

Лийдс - Челси 0:3

Уотфорд - Евертън 0:0 ("карамелите" вече са на две точки над зоната на изпадащите и с изигран мач по-малко спрямо 18-ия Лийдс)

Лестър - Норич 3:0