Манчестър Сити изнесе лекция по футбол на един от последните отбори в Англия - Уест Бромич, като го победи с 5:0 на неговия стадион. Успехът прати на върха тимът на Пеп Гуардиола, който събра вече 41 точки след точно половината изиграни кръгове (19).

Втори е Манчестър Юнайтед с 40, а трети - Лестър с 38 точки.

Сити наниза четири гола до почивката чрез Илкай Гюндоган (2), Жоао Кансело и Риад Марез, а през второто полувреме не излезе от "втора скорост", но добави едно попадение (Рахийм Стърлинг). Това бе седма поредна шампионатна победа за "гражданите", като в тази серия те са допуснали само един гол.

Уест Бромич е предпоследен с 11 точки и задачата му да се спаси изглежда доста сложна.

Арсенал обърна от 1:0 до 1:3 гостуването си на Саутхемптън, който го изхвърли от турнира за Купата на ФА на същия стадион само преди три дни. Този път отборът на Микел Артета показа характер след ранното попадение на Стюърт Армстронг и с голове на Никола Пепе, Букайо Сака и Александер Лаказет стигна до трите точки.

Така пробуждането на Арсенал продължава и тимът вече е осми с 30 точки, съвсем не в безнадеждна позиция да преследва топ 4.

Лийдс победи с 2:1 Нюкасъл навън в ранен мач и усложни задачата на домакините, които вече са 16-и и в най-лошата серия от всички във Висшата лига с пет последователни загуби.

Уест Хем е на другия полюс след 3:2 на терена на Кристъл Палас, което го прати на четвърто място с точка пред петия Ливърпул, който обаче е играл един мач по-малко.