Манчестър Сити се върна на победния път след успех с 3:1 над седмия Евертън на "Етихад" в среща от 17-ия кръг на Висшата лига.

Така "гражданите" си върнаха първата позиция в класирането поне временно и водят с две точки. Основният конкурент за титлата Ливърпул ще приеме Манчестър Юнайтед в неделния ден.

В герой за Сити се превърна нападателят Габриел Жезус, който получи титулярно място заради здравословните проблеми на Серхио Агуеро.

Бразилецът вкара първите две попадения. Той откри в 22-та минута след пас на Лерой Сане, предшестван от грешка при изнасянето на топката от "карамелите".

Жезус отбеляза за 2:0 в 50-та минута след силен удар с глава. Асистенцията отново бе на Сане, който центрира перфектно отляво.

В 65-та минтуа Евертън се върна в мача с гол на младия Доминик Калвърт-Люин, който също вкара с глава. Центрирането бе на бившия бек на Барселона Лука Дин.

Сити обаче уби интригата само четири минути по-късно. Влезлият като резерва Рахийм Стърлинг се разписа с глава след пас на Фернандиньо.

Евертън може да съжалява за развоя на срещата, тъй като имаше не малко голови ситуации в началото на мача и най-вече през второто полувреме. Пропуски на Ричарлисон, Уолкът и Калвърт-Люин се оказаха ключови.

"Карамелите" са на седма позиция с актив от 23 точки.